WYCINKA DRZEW
Tak jak my również drzewa mają określona żywotność. W trosce o bezpieczeństwo wokół roślin, dokonujemy wycinki i nasadzeń zastępczych, dbamy o pokoleniową wymianę drzew. 
Realizujemy wycinkę z podnośnika, alpinistycznie i tradycyjnie. Nie boimy się trudnych realizacji w pobliżu budynków. Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo Wasze, pracowników, mienia i zieleni. 
Pracujemy na własnym sprzęcie. 
Każda maszyna jest ważnym członkiem ekipy, dlatego nadaliśmy im imiona - i tak podnośnik to 'Tekla', wywrotka 'Monika' a rębak 'Gucio'.

To "activate" displaying of an arrow, use its property "Visible"
PIELĘGNACJA ZIELENI
W trosce o zdrowie i piękny wygląd koron drzew poddajemy je formowaniu dostosowując do warunków miejsca, w którym rosną. Zajmujemy się cięciem pielęgnacyjnym, formowaniem dużych krzewów soliterów
i żywopłotów.
 
Drzewa rosnące w mieście musza sobie radzić z bardzo trudnymi warunkami: zanieczyszczeniami, zasoleniem, suszą, zbitą glebą, w której życie biologiczne zamarło. Osłabione drzewa stwarzać mogą zagrożenie
dla życia, zdrowia i mienia. 
Dlatego usychające gałęzie, drzewa uszkodzone podczas wichur poddaje się cieciom pielęgnacyjnym
czyli usuwaniu chorych i obumarłych konarów. 
Zajmujemy sie również pielęgnacją i cięciem krzewów. 
Pamiętajmy, że wiele popularnych roślin takich jak tuje czy cisy lubi cięcie, za które odwdzięczają się pięknym wyglądem.

NASADZENIA DRZEW I KRZEWÓW
Co jest ważne przy sadzeniu? Odpowiednie przygotowanie terenu i wybór dobrej jakości sadzonek. My to potrafimy. Lubimy duże rośliny, które od pierwszego dnia zachwycają urodą.
Co przygotowanie terenu pod nasadzenie drzewa oznacza w praktyce?
Prace przebiegają zgodnie ze schematem: 
- wytyczenie miejsca w terenie, 
- wykopanie dołów o średnicy 2 razy większej niż średnica bryły korzeniowej, 
- umieszczenie drzew w dołach, zadbanie by szyja korzeniowa znajdowała się na poziomie gruntu. Bryły zalewamy wodą, 
- wykonanie mis o regularnym kształcie (u nas najczęściej o średnicy 100 cm i z wykorzystaniem obrzeży), 
- ściółkowanie warstwą kory - ok 5cm, do poziomu gruntu rodzimego, 
- stabilizacja roślin w gruncie (za pomocą 3 palików i taśmy lub za pomocą odciągów). 
Prace prowadzimy zgodnie z zaleceniami Zarządu Zieleni Miejskiej m. st. Warszawy. W trudnych warunkach, tam gdzie ziemia jest zbita, stosujemy dodatkowo system napowietrzający z piasku i żwiru, wykorzystujemy biodegradowalne pasy i maty, dbamy o zapewnienie drzewom optymalnych warunków wzrostu. 
Sadzimy żywopłoty, zakładamy nawodnienie, korujemy. Dbamy by do Waszych ogrodów trafiały najlepsze sadzonki. 
A dobra sadzonka czyli jaka? Kształtna i zdrowa. Dobre szkółki dbają o regularne nawożenie i opryski roślin.
Nie zapominajmy o tych zabiegach, gdy roślina trafi do naszego ogródka.
Kupując pytajmy o czynności jakim poddana była roślina. 
Pracownicy szkółek chętnie udzielą rad dotyczących dalszej pielęgnacji. 
Na resztę Waszych pytań chętnie odpowiemy my. 
Pracami, które wolicie powierzyć specjalistom, bo nie lubicie albo nie macie odpowiedniego sprzętu czy wiedzy, z przyjemnością zajmie sie zespół naszych ogrodników. 

MYCIE CIŚNIENIOWE DACHÓW I ELEWACJI
Dach i elewacja brudzą się. Osiadają na nim kurz, pyły, glony, mchy. Czasem dodają patyny i uroku a czasem jedynie postarzają budynek. Dlatego raz na kilka lat warto umyć dach i elewację. 
Najczęściej czyścimy myjką ciśnieniową. Lubimy pracować sprzętem Karcher, wykorzystując jedynie wodę. Niekiedy stosujemy specjalistyczne preparaty chemiczne pomagające usunąć uporczywe zabrudzenia, zwłaszcza organiczne. Środki te zabezpieczają powierzchnię przed ponownym osadzaniem zanieczyszczeń i wydłużają czas przed kolejnym niezbędnym myciem. Skład wykorzystywanych w KMF preparatów służących do mycia elewacji i dachów pozwala na stosowanie w ogrodach. Środki używane w odpowiednim stężeniu nie szkodzą roślinom ani zwierzętom. Pracujemy na materiałach polskiego producenta Tytan i niemieckiego Remmers. Tam, gdzie niezbędne jest zastosowanie silniejszych środków, dbamy o okrycie nasadzeń i ochronę osób stosując maty i specjalistyczną odzież ochronną. 
Prace wykonywane są z podnośnika, z drabiny lub przez pracujących na linach alpinistów. 
Tak jak podczas oprysków ochronnych, tak i przy zabiegach mycia dostosowujemy się do warunków atmosferycznych. 
Opady i wiatr powodują unoszenie i spływanie środków chemicznych, które przy braku ostrożności mogą być wdychane przez osoby postronne. 
Nas chroni odpowiednia odzież i maski. Dla Państwa bezpieczeństwa pracujemy w bezwietrzne i suche dni.

USŁUGI PODNOŚNIKIEM 22M
Wykorzystujemy podnośnik 22m. marki Ruthmann, wraz z obsługą, na potrzeby Waszych realizacji. 
Ma on wysięg 14m i zakres obrotu wysięgnika 2x55* co podnosi efektywność pracy na wysokości, umożliwia pracę w wąskich tunelach i poprawia operatywność pracujących alpinistów. 
Wykonujemy montaże na wysokości, wymianę oświetlenia, wycinkę i pielęgnację zieleni oraz inne usługi nietypowe. 
Tam, gdzie to możliwe, prace wysokościowe wykonujemy z naszego podnośnika. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo i przyspieszamy czas realizacji zleceń. 
 
Podnośnik wynajmujemy wraz z operatorem sterującym urządzeniem z dołu lub pracującym w koszu, 
w razie potrzeby służącym pomocną dłonią w realizacji zadania Klienta.

PORZĄDKOWANIE TERENU
Czyścimy działki z chaszczy, krzaków i drobnych samosiejek. 
Sprzątamy działki prywatne i tereny przemysłowe.
Przygotowujemy tereny pod zabudowy, trawniki, nasadzenia. 

Koszenie działek z chaszczy, krzaków i drobnych samosiejek odbywa sie za pomocą przemysłowych kos spalinowych z tarczami tnącymi. 
Pracujemy na sprzęcie marki Stihl. 
Przy usuwaniu dużych drzew zespół pilarzy pracuje z ziemi, prowadzi wycinkę alpinistyczną
lub działa z podnośnika. 
Gęste zarośla, zdrewniałe rośliny i drzewa porastające większe tereny czyścimy z wykorzystaniem mulczera.

PROJEKTOWANIE I ZAKŁADANIE OGRODÓW
Cieszyć się ogrodem urządzonym w stylu, który się podoba i poświęcać mu tyle uwagi, ile ma się na to ochoty to marzenie każdego posiadacza zielonej przestrzeni. W naszej firmie to Monika projektuje i zakłada ogrody, przeprowadza delikatne metamorfozy i rewolucje w wielkich i małych zakątkach zieleni. 
By cieszyć się ogrodem i odpoczywać w jego wnętrzu a jednocześnie nie zrujnować się finansowo, warto wykonać dobry projekt. Powinien on uwzględniać nasze potrzeby, to jak chcemy spędzać w nim czas, ile tego czasu możemy poświęcić na jego pielęgnację, ale również powinien być spójny z naszym domem i otoczeniem. Uwzględniać naturalne czynniki, takie jak nasłonecznienie, rodzaj gleby ilość dostępnej wody. 
Monika oprócz zaprojektowania i założenia ogrodu, doradzi też jakie zabiegi pielęgnacyjne należy wykonać w celu pozbycia się szkodników i chorób, aby móc podziwiać piękno otaczającej nas natury.

CZYSZCZENIE RYNIEN I REWIZJI
Nieudrożniony system rynnowy stwarza ryzyko zawilgocenia ścian, powstawania wykwitów i podmakania fundamentów budynku. Sprawdź co i kiedy robić by temu zapobiec. 
RYNNY - warto o nie dbać i co jakiś czas sprawdzać ich stan. 
Po okresie zimowym zamarzająca woda, ciężar śniegu i gromadzące wodę zabrudzenia skutkują deformacją rynien, powodują nieszczelności i przelewanie wody na ścianę budynku. 
Pierwsze, wiosenne czyszczenie jest niezmiernie ważne. To wtedy, u naszych Klientów sprawdzamy stabilność mocowań i obejm rynien, szczelność uszczelek i denek. Naprawiamy wszystkie uszkodzenia. 
W ciągu roku pod stałą kontrolą utrzymujemy rury spustowe, koszyczki i drożność kanalizacji deszczowej poza budynkiem. 
Jesienią usuwamy nagromadzone liście, igły, błoto opadowe, okruchy papy i innych materiałów budowlanych oraz masę skarbów przyniesionych przez ptaki. 
Po zakończonej realizacji przekazujemy Państwu raport ze zdjęciami z miejsc dostępnych tylko dla alpinistów oraz uwagi dotyczące dalszej konserwacji.